zimne przekąski na podróż – poznaj naszą propozycję przekąsek na drogę!

zimne przekąski na podróż – poznaj naszą propozycję przekąsek na drogę!
Spis treści

Podróż może okazać się ogromną przyjemnością, zwłaszcza jeżeli na jej końcu czeka na nas upragniony cel. Nie można jednak zapomnieć, że każda wycieczka to mniejszy lub większy wysiłek dla organizmu. Uwzględniając to, trzeba zadbać o wystarczający zapas prowiantu, który skutecznie przywróci siły nadwątlone trudami wyprawy i poprawi nastrój. Jakie przekąski na podróż sprawdzą się najlepiej? Poznaj sprawdzone i niezawodne propozycje eatyx.

Czasami można spotkać się z opiniami, że posiłki podczas podróży mają marginalne znaczenie. „Przecież siedząc, nie męczymy się” – głoszą niektóre opinie. W tym miejscu należy podkreślić, że nie mają one nic wspólnego z prawdą. Podróż jest niemałym wyzwaniem dla organizmu. Już samo siedzenie w jednej, wymuszonej pozycji jest dla nas sporym wyzwaniem. Punktowe uciski zaburzają przepływ krwi, a to skutkuje niedostatecznym odżywieniem tkanek. Jeżeli dodamy do tego niekomfortową temperaturę (problem, z którym często spotykamy się w środkach komunikacji zbiorowej), ekspozycję na hałas i „bombardujące nas” z każdej strony bodźce, łatwo dojdziemy do wniosku, że nawet niezbyt długa podróż może być tak samo męcząca, jak dzień spędzony w pracy. Osoby przemieszczające się samochodem muszą dodatkowo utrzymywać najwyższą koncentrację, a mózg jest przecież wyjątkowo „energochłonnym” narządem. Mając to wszystko na względzie, należy stanowczo stwierdzić, że w trakcie podróży posiłki są tak samo ważne, jak regularne przerwy, bez względu na to, czy jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem.

Przekąski na drogę – na co zwrócić uwagę?

Trzeba jednak pamiętać, że organizm nie zadowoli się byle czym. Słone i słodkie przekąski mogą chwilowo wypełnić żołądek, ale czy uśpienie uczucia głodu jest równoznaczne z zaspokojeniem potrzeb żywieniowych organizmu? Otóż nie. Do prawidłowego funkcjonowania ciało potrzebuje wszystkich składników odżywczych: węglowodanów, protein i zdrowych tłuszczów, w dodatku zbilansowanych w odpowiednich proporcjach. Tylko w takich warunkach procesy metaboliczne, zmierzające do pozyskiwania energii z pożywienia i regeneracji organizmu, mogą zachodzić w sposób niezakłócony. Nie można zapomnieć o witaminach i minerałach. Mikroskładniki są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg wszystkich procesów zachodzących w organizmie, w tym tych, które mają przełożenie na naszą koncentrację, szybkość reakcji, koordynację ruchową i sprawność mięśni.

Wartości odżywcze to jeszcze nie wszystko, bo przekąski na drogę muszą spełniać także szereg innych wymogów. Przede wszystkim powinny być na tyle niewielkie, byśmy mogli bez trudu zmieścić je w torbie, plecaku lub w schowkach samochodu. Muszą być zamknięte w szczelnych i nietłukących się pojemnikach, by uchronić nasz ekwipunek przed zabrudzeniem. Dodatkowo nie mogą być wrażliwe na działanie wysokich temperatur. W podróży nie ma mowy o gotowaniu, więc najlepiej postawić na szybkie dania gotowe, które można spożyć od razu po otwarciu opakowania lub które wymagają tylko zalania wodą.

Trzeba przyznać, że wymogi, które stawiamy przed przekąskami na podróż, są dość wygórowane. Wygórowane, ale nie nierealne, bo produkty z naszej oferty idealnie wpisują się w potrzeby podróżników.

Wygodne i praktyczne przekąski na drogę – gotowe do spożycia produkty dla podróżujących

Jako zimne przekąski na podróż idealnie sprawdzą się dania płynne. To gotowe posiłki, które skutecznie zastępują nie tylko śniadanie lub kolację, ale także obiad. Zadbaliśmy, by jedna niewielka butelka kompleksowo zaspokajała potrzeby żywieniowe organizmu. Dania eatyx zawierają wszystkie niezbędne makroskładniki zbilansowane w odpowiednich proporcjach, a oprócz tego – kompleks 24 witamin i minerałów, więc mają wszystko, co jest niezbędne w podróży. Butelka wykonana z tworzywa sztucznego wytrzyma nawet nieostrożne traktowanie, a kompaktowa forma (objętość produktu to 500 ml) sprawia, że można ją zmieścić w każdym bagażu.

W naszej ofercie znajdziesz też wyśmienite gotowe posiłki na zimno. Mają te same walory, co dania w formie napoju: kompleksowo zaspokajają potrzeby żywieniowe organizmu i zawierają aż 26 witamin i minerałów. Forma proszku sprawdza się doskonale, gdy musisz zabrać ze sobą więcej prowiantu, np. kiedy wybierasz się w naprawdę długą podróż lub gdy towarzyszą Ci dodatkowe osoby. Żeby przygotować pożywne danie, wystarczy tylko wsypać do shakera odmierzoną ilość produktu, zalać wodą, wstrząsnąć i gotowe. 

Zdrowe przekąski na zimową podróż – nasza selekcja pożywnych i pysznych opcji

Zima to szczególnie wymagająca pora roku, także w podróży. Organizm stara się wówczas nie dopuścić do wychłodzenia, a to wiąże się ze zwiększeniem wydatku energetycznego. Gdy na zewnątrz panuje chłód, ciepły posiłek staje się szczególnie istotny. Sycące danie nie tylko uzupełnią utraconą energię. Działa też rozgrzewająco.. Na szczęście nie musisz polegać na hot dogach serwowanych na stacjach benzynowych, bo w naszej ofercie znajdziesz produkt idealny także na chłodniejsze pory roku.

Gotowe posiłki na ciepło to coś więcej niż tylko zdrowa przekąska. Mówimy tu o pełnowartościowym obiedzie, obfitującym w węglowodany, proteiny i nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie zapomnieliśmy też o mikroskładnikach – w naszych posiłkach na ciepło znajdziesz kompleks aż 26 witamin i minerałów. Sycące danie jest bardzo proste w przygotowaniu. Zawartość torebki wystarczy tylko zalać wrzątkiem. Jesteśmy przekonani, że z pozyskaniem gorącej wody nie będzie problemu, bo może podać ją niemal każdy ekspres do kawy. Jeżeli podróżujesz rowerem (bo przecież dwa kółka sprawdzają się nie tylko latem), z całą pewnością masz w sakwie miniaturową kuchenkę i kartusz z gazem, więc wodę możesz zagotować na każdym postoju.

Bezglutenowe i wegańskie przekąski na podróż – jakie produkty warto mieć w torbie?

Prawie każdy z zaproponowanych produktów jest odpowiedni dla wegan. Po gotowe dania i posiłki na ciepło możesz więc sięgać bez żadnych obaw. Jeżeli chcesz zapakować do torby coś jeszcze, np. lekkie przekąski, które nadają się do zaspokojenia pierwszego głodu, świetnie sprawdzą się produkty naturalne, takie jak choćby wafle ryżowe. Inne opcje to chipsy kukurydziane i batony proteinowe.