szybkie i zdrowe jedzenie na biwak

szybkie i zdrowe jedzenie na biwak
Spis treści

W dobie smartfonów, szybkiego Internetu oraz innych nowoczesnych technologii mogłoby się wydawać, że wyprawy na biwak to przeżytek. Okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie! Wyjazdy na camping czy pod namiot wracają do łask i na nowo zyskują coraz szersze grono zwolenników. Aby taka wyprawa była udana, należy odpowiednio się do niej przygotować. Co zabrać pod namiot do jedzenia? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie jedzenie najlepiej sprawdzi się na biwaku.

  Jakie jedzenie pod namiot sprawdzi się najlepiej, a czego unikać?

  Przyczynę ponownego wzrostu popularności wypraw pod namiot nie jest tak trudno wyjaśnić. Każdy z nas potrzebuje czasem odetchnąć od zgiełku miasta i chociaż na chwilę zaznać bliskiego kontaktu z naturą. Wycieczka pod namiot zapewnia nam taką właśnie możliwość. Zalety tego rodzaju wyprawy docenią zwłaszcza osoby mieszkające w dużych miastach.

  Jakie jedzenie pod namiot najlepiej wybrać?

  Wybierając się na biwak, raczej nie zabieramy ze sobą lodówki. W związku z tym musimy spakować takie jedzenie, które nie wymaga przechowywania w niskiej temperaturze, a ponadto cechuje się dużą trwałością. Każdy z nas chciałby uniknąć sytuacji, kiedy po kilku dniach na biwaku okazuje się, że wszystkie produkty uległy zepsuciu i nie nadają się już do spożycia.

  Jedzenie pod namiot bez lodówki – co wybrać?

  W sklepach łatwo znajdziemy wiele produktów, które można bez obaw przechowywać poza lodówką nawet przez wiele dni bez ryzyka zepsucia. Niestety, często są to produkty zawierające dużą ilość szkodliwych dla zdrowia składników takich jak cukier, konserwanty, sztuczne polepszacze smaku itp. Do takiego jedzenia należy podchodzić z dużą ostrożnością, uważnie zapoznając się ze składem podanym na opakowaniu.

  Na szczęście, w sklepach coraz częściej pojawiają się gotowe dania, które wyróżniają się starannie opracowanym składem i nie zawierają niekorzystnych dla zdrowia składników. To idealne jedzenie na biwak bez lodówki!

  Co zabrać pod namiot do jedzenia?

  Przykłady Wyprawa pod namiot to prawdziwa przygoda, ale jednocześnie jest to również niemałe wyzwanie dla naszego organizmu. Wycieczka w teren, rozkładanie namiotu, zbieranie opału na ognisko. Wszystkie te czynności wymagają mniejszego lub większego wysiłku, a co za tym idzie, zużywają naszą energię. Dlatego podczas wyprawy na biwak bardzo ważne jest spożywanie posiłków o odpowiedniej kaloryczności, które pokryją zapotrzebowanie organizmu i zapewnią mu solidną dawkę energii.

  Dania gotowe pod namiot powinny być bogate w wartości odżywcze i dostarczać organizmowi komplet niezbędnych składników – białko, pełnowartościowe węglowodany oraz witaminy i minerały. Pełnowartościowe jedzenie na biwaku zapewni nam dużo siły oraz uczucie sytości na długi czas.

  Dobrym przykładem zdrowego jedzenia pod namiot są naturalne przekąski, które kryją w sobie bogactwo ważnych dla zdrowia składników. Mogą to być np. orzechy i pestki. Mnóstwo wartości odżywczych znajdziemy np. w migdałach, nerkowcach, orzechach włoskich, pestkach dyni, a także w słoneczniku. Dodatkową zaletą tych naturalnych, zdrowych przekąsek jest ich duża trwałość – przechowywane w suchym miejscu, nadają się do spożycia przez wiele miesięcy.

  Na biwaku mamy ograniczone możliwości w zakresie przygotowywania posiłków. Dlatego najlepiej postawić na produkty, które łatwo i szybko można przygotować bez konieczności gotowania, a przy tym są bogate w wartości odżywcze. Gotowe dania na biwak eatyx idealnie spełniają wszystkie te warunki. Nie trzeba ich przechowywać w lodówce, a do ich przygotowania wystarczy gorąca woda. Ze względu na zbilansowany skład i bogatą formułę zawierającą kompleks witamin i minerałów, produkty eatyx z powodzeniem zastępują tradycyjne posiłki. Dzięki temu doskonale zdają egzamin na każdej wyprawie pod namiot i nie tylko!

  Jedzenie na biwak bez gotowania nie powinno być monotonne. Zwłaszcza jeśli planujemy dłuższą, np. kilkudniową wyprawę. Gotowe dania na biwak od eatyx to produkty w różnych formach i w wielu smakach. Dzięki zróżnicowanym wariantom, nie musisz rezygnować z urozmaiconej diety nawet podczas wyprawy pod namiot. Do wyboru masz dania instant w kilku wariantach smakowych, np. ryż z vege kurczakiem oraz makaron w stylu włoskim, wygodne posiłki w formie wysokowartościowych batonów, a także gotowe do spożycia posiłki w postaci napoju o różnych smakach, np. wanilia i czekolada. Każda z tych propozycji nie wymaga czasochłonnego przygotowania i zawiera bogactwo wartości odżywczych, które wspierają organizm w szerokim zakresie.

  Planujesz wyprawę pod namiot? To świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego z dala od głośnego miasta i w otoczeniu dzikiej natury! Oczywiście na taką wycieczkę należy się w odpowiedni sposób przygotować, kompletując odpowiednie wyposażenie oraz pakując zapas jedzenia. Dzięki starannemu przygotowaniu, wycieczka pod namiot z pewnością będzie udana!