jak zrobić detoks organizmu w domu? poznaj zasady!

jak zrobić detoks organizmu w domu? poznaj zasady!
Spis treści

Organizm musi podołać wielu ciężkim próbom. Niezdrowa dieta, używki, siedzący styl życia, stres, przebywanie w zanieczyszczonym środowisku – to wszystko nie sprzyja zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Każdy z tych czynników może przyczynić się do odkładania zbędnych produktów przemiany materii i toksyn przyswajanych z zewnątrz. Gdy te nagromadzą się w wysokim stężeniu, wywołają szereg nieprzyjemnych dolegliwości, a w skrajnych przypadkach mogą stać się przyczyną wielu poważnych schorzeń. Na szczęście świadomość społeczna w kwestii troski o zdrowie wzrasta. Nic więc dziwnego, że oczyszczanie ustroju w warunkach domowych staje się coraz popularniejszym tematem. Zastanawiasz się, jak zrobić detoks organizmu? Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki.

  Mówiąc o toksynach, na myśli trzeba mieć niebezpieczne substancje chemiczne, które do organizmu mogą przedostać się wraz ze spożywanymi produktami żywnościowymi, przyjmowaną wodą i wdychanym powietrzem. Ich gromadzeniu sprzyjają także używki – dym tytoniowy, alkohol i inne. Organizm ludzki jest dobrze przystosowany do usuwania szkodliwych związków. Odpowiadają za to m.in. układ pokarmowy i wydalniczy. Niestety, jeżeli stężenie tych substancji jest zbyt wysokie, ciało przestaje radzić sobie z ich całkowitym usunięciem. Niewydalone toksyny zaczną odkładać się w organizmie, a to może wywołać szereg nieprzyjemnych objawów: apatię, chroniczny brak energii, zaburzenia snu, zaburzenia przemiany materii (co może objawiać się m.in. problemami z odchudzeniem), pogorszenie kondycji skóry, włosów, paznokci i wiele innych symptomów. W skrajnych przypadkach, nadmiar toksyn może przyczynić się do wystąpienia poważnych schorzeń. Warto więc wiedzieć, jak zrobić detoks organizmu.

  Co na detoks organizmu?

  W walce z zatruwającymi organizm toksynami przyda się suplement diety, który został opracowany specjalnie z myślą o oczyszczeniu ustroju ze szkodliwych substancji i ubocznych produktów metabolizmu. Co na detoks organizmu? Doskonale sprawdzi się preparat eatyx HYPER DETOX 360.

  Ten wyjątkowy produkt zawiera specjalnie wyselekcjonowane ekstrakty roślinne, których właściwości wspierają układ trawienny i moczowy. Dzięki temu pomaga pozbyć się ubocznych produktów przemiany materii i nadmiaru wody. Ekstrakt z owsa zwyczajnego wspiera proces usuwania toksyn. Witamina C, wyciągi z dzikiej róży, ostryżu długiego, imbiru, winogron i rumianku chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Z kolei ekstrakty z ostropestu plamistego i mniszka lekarskiego chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, a pokrzywa wspiera usuwanie nadmiaru wody z ustroju.

  Nie można nie wspomnieć, że w składzie preparatu eatyx HYPER DETOX 360 obecne są też składniki, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry. W tym miejscu należy wymienić m.in. kwas hialuronowy, koenzym Q10 i kolagen rybi.

  15-dniowa kuracja wspierająca kompleksowe oczyszczanie organizmu przynosi wyśmienite efekty w obszarze wzmocnienia organizmu i poprawy procesów metabolicznych. To przekłada się na wyraźnie lepsze samopoczucie (zarówno fizyczne, jak i psychiczne) i zdrowy, promienny wygląd.

  Jak zrobić detoks organizmu w domu – inne metody

  Prawidłowo zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to kluczowe czynniki, które wspomagają walkę organizmu z toksynami. Odpowiednio dobrany suplement diety także stanowi istotne wsparcie w tym procesie. Istnieją też inne sposoby, które pozwalają pozbyć się szkodliwych substancji. Zastanawiasz się, jak zrobić detoks organizmu w domu? Poniżej wymieniamy niektóre metody.

  1. Krótka głodówka. Detoksykacja organizmu poprzez głodówkę może przynieść dobre efekty, z zaznaczeniem, że nie powinna trwać dłużej niż 2 dni. Jak zrobić detoks organizmu poprzez głodówkę? Trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Na kilka dni przed rozpoczęciem detoksu, trzeba stopniowo ograniczać podaż kalorii, a wychodząc z głodówki – stopniowo zwiększać ich liczbę. Nie można zapomnieć o nawadnianiu organizmu.
  2. Dieta oczyszczająca. Specjalne plany żywieniowe, które mają na celu usunięcie toksyn z organizmu, mają pokaźne grono zwolenników. Jak zrobić sobie detoks organizmu poprzez dietę? Takie plany najczęściej mają charakter jednodniowy i bazują na przyjmowaniu wyłącznie naturalnych soków lub warzyw.

  Jak zrobić sobie detoks organizmu? Zawsze pod kontrolą lekarza!

  Trzeba pamiętać, że stosowanie głodówek lub niestandardowych planów żywieniowych zawsze powinno być poprzedzone wizytą u lekarza. W przypadku osób przewlekle chorych lub cierpiących na schorzenia układu pokarmowego, takie działanie może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Tylko specjalista może potwierdzić dobry stan zdrowia lub stwierdzić występowanie przeciwwskazań, więc wizytę u lekarza należy traktować jako obowiązkowy etap w domowej detoksykacji organizmu.

  Jak zrobić detoks organizmu – lepiej zapobiegać niż leczyć

  Nie tylko zanieczyszczenia obecne w środowisku i używki, ale także spożywane pokarmy są jednym z podstawowych źródeł toksyn w organizmie. Niezdrowe przekąski, produkty obfitujące w cukier i sztuczne składniki, jak barwniki, wzmacniacze smaku czy konserwanty (w skrócie – wszystkie produkty kategoryzowane jako junk food) – takie jedzenie nie sprzyja zachowaniu dobrego zdrowia. Dlaczego więc tak często lądują na naszych stołach?

  Najczęstszym usprawiedliwieniem niezdrowej diety jest brak czasu na przygotowanie prawidłowo zbilansowanych posiłków. Doskonale to rozumiemy. Każdy przecież ma masę codziennych spraw na głowie. Większą część dnia spędzamy w pracy, a przecież po powrocie do domu nie kończą się nasze obowiązki. W tej całej gonitwie musimy też znaleźć kilka chwil dla siebie. W rezultacie, zaniedbujemy zdrową dietę. To sprawia, że w organizmie zaczynają gromadzić się toksyny w ilościach, z którymi naturalne mechanizmy obronne nie są w stanie sobie poradzić. Zmieniając nawyki żywieniowe ze złych na właściwe, można znacząco ograniczyć odkładanie szkodliwych substancji. Jak to zrobić?

  Istnieje skuteczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Jakie? Odpowiedzią są zdrowe dania gotowe eatyx. Mowa o posiłkach w formie płynnej i batonach, które skutecznie zastępują domowe dania – śniadania, obiady czy kolacje.

  Szybkie przekąski w formie batonów od eatyx zostały opracowane w taki sposób, by mogły dostarczyć Twojemu organizmowi niezbędnych składników. 70 gramowy baton zawiera białko roślinne, węglowodany, tłuszcze, błonnik pokarmowy, a wszystkie składniki odżywcze zostały zbilansowane w odpowiednich proporcjach. Oprócz tego, posiłek ten zawiera zestaw 13 witamin i 10 minerałów, których nie może zabraknąć w codziennej diecie. Analogiczne zalety przedstawiają gotowe posiłki w formie płynnej. To kolejne wartościowe źródło cennych witamin i minerałów. Wygodna forma obu dań sprawia, że można mieć je zawsze przy sobie – w pracy, na wycieczce, na wakacjach czy na siłowni. Nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki, są gotowe do spożycia od razu po otwarciu opakowania, a przy tym – smakują wyśmienicie. Będą idealnym wyborem dla osób, które nie mają czasu na gotowanie. Nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów i innych szkodliwych substancji, dzięki czemu wyśmienicie sprawdzają się jako posiłki w czasie detoksykacji organizmu (i nie tylko wtedy). Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta sprzyja usuwaniu toksyn, które każdego dnia przedostają się do organizmu. Łącząc odpowiedni plan żywieniowy z regularną aktywnością fizyczną i odpowiednimi suplementami diety, znacząco wspieramy organizm w walce ze szkodliwymi substancjami.