co na śniadanie do pracy?

co na śniadanie do pracy?
Spis treści

Śniadania do pracy powinny być nie tylko smaczne, ale i pożywne. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jego jakość ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, a gdy na horyzoncie maluje się wizja ośmiu godzin wytężonej pracy, warto zadbać, by wszystko, co dostarczamy do organizmu, przełożyło się na możliwie najlepszą formę. Zastanawiasz się, co na śniadanie do pracy będzie najlepszym wyborem? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

W pracy oczekuje się od nas maksymalnej efektywności. W końcu jesteśmy wynagradzani za wykonywanie naszych obowiązków, więc w godzinach pracy musimy działać na wysokich obrotach, zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy. To wymaga dobrej dyspozycji psychofizycznej. Żeby zachować odpowiednią formę, musimy dostarczyć do organizmu niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Wszystko to w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie i koncentrację. Właśnie dlatego śniadania do pracy są tymi posiłkami, których nie można bagatelizować. Od tego, co zjemy rano, w dużej mierze zależy, jak będziemy funkcjonować przez resztę dnia.

Zdrowe śniadanie do pracy, czyli właściwie jakie?

Dla wielu osób, niezawodnym porannym starterem jest kubek gorącej, aromatycznej kawy. Warto jednak zdać sobie sprawę, że kofeina nie dostarcza nam energii, a jej działanie pobudzające jest tylko chwilowe. Podstawą udanego dnia w pracy jest zdrowe, pełnowartościowe śniadanie. Odpowiednio skomponowany posiłek to właściwie zbilansowana porcja białka, błonnika pokarmowego, węglowodanów i zdrowych tłuszczów. Zdrowe śniadanie do pracy powinno też zawierać kompleks witamin i minerałów, które wspomagają pracę mózgu, układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. To właśnie w odpowiedniej kompozycji składników odżywczych kryje się cały sekret udanego porannego startu, nie w kofeinie czy cukrze. Wartościowy posiłek odżywi ciało i umysł, a do tego zapewni uczucie sytości na wiele godzin.

Śniadania do pracy – znalezienie czasu na przygotowanie wartościowych posiłków nie jest łatwe

W idealnym scenariuszu zdrowe śniadanie do pracy powinno składać się z warzyw i produktów zbożowych, które zawierają węglowodany (płatki zbożowe bez dodatku cukru, pieczywo pełnoziarniste), jajek lub przetworów mlecznych, zawierających odpowiednią ilość naturalnego, łatwo przyswajalnego białka (jogurty naturalne, kefiry, maślanki itp.) i z produktów będących źródłem zdrowych tłuszczów (naturalne oleje, orzechy itp.). Problem w tym, że przygotowanie zdrowego, odpowiednio zbilansowanego posiłku zabiera sporo czasu, szczególnie gdy jesteśmy na restrykcyjnej diecie czy ćwiczymy na siłowni i codziennie musimy wyliczać odpowiednią podaż kalorii i makroskładników.

Niestety, praktyka pokazuje, że „idealny scenariusz” częściej jest wyjątkiem niż regułą. O poranku ważna jest każda minuta. Musimy przecież zadbać o toaletę, garderobę, czy potrzeby najbliższych. Sama podróż do pracy może zająć sporo czasu, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie notorycznie zdarzają się korki w godzinach szczytu.

Chcąc przygotować pełnowartościowe śniadanie do pracy, trzeba by wyraźnie skrócić czas nocnego wypoczynku, a zdrowy, odpowiednio długi sen ma tak samo istotny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, jak prawidłowa dieta. Na szczęście nie musisz wstawać wcześniej, by w pracy móc zjeść pełnowartościowe śniadanie. Wystarczy zabrać ze sobą zdrowe dania gotowe, które stanowią pełnowartościową alternatywę dla domowego posiłku.

Co na śniadanie do pracy?

Gotowe posiłki często są kojarzone z produktami spożywczymi o wątpliwych walorach smakowych i jakościowych, które nie przedstawiają wysokiej wartości odżywczej. Warto jednak zweryfikować ten pogląd, bo w tej kategorii produktów mieszczą się także wysokiej jakości dania, które nie tylko bardzo dobrze smakują, ale także zapewniają organizmowi wszystko, co jest mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Gotowe posiłki płynne i batony od eatyx sprawdzają się wyśmienicie jako śniadania do pracy.

Produkty w formie napoju zostały przygotowane w najwygodniejszej możliwej formie. To pełnowartościowe dania, które można zjeść szybko i w każdym momencie, nawet w trakcie pracy. Pyszne, sycące śniadanie jest gotowe do spożycia od razu po odkręceniu butelki. Nie trzeba go podgrzewać ani poddawać innej obróbce. Gotowy posiłek bazuje na specjalnie opracowanej recepturze, która uwzględnia niezbędne składniki odżywcze, w odpowiednich proporcjach: białko roślinne, węglowodany, tłuszcze oraz błonnik. Oprócz tego płynny posiłek zawiera 24 witaminy i minerały, w tym między innymi cenne witaminy z grupy B, które poprawiają koncentrację, podnoszą nastrój i usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego.

Podczas krótkich przerw najlepiej sprawdzają się szybkie przekąski. Jednak takie słodkie batony przesycone cukrem to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy w pracy. Taki „posiłek” nie zaspakaja żadnych potrzeb żywieniowych organizmu. Co innego batony od eatyx, które doskonale sprawdzają się jako śniadania do pracy. Czy wiesz, że jeden taki baton może zastąpić kompletny, pełnowartościowy posiłek? To zasługa zawartości wszystkich niezbędnych składników odżywczych w specjalnie zbilansowanych proporcjach. Białko, węglowodany, tłuszcze, oraz wysoka zawartość błonnika pokarmowego – to wszystko znajduje się w 70 gramowej przekąsce. Co oprócz tego? Aż 13 witamin i 10 minerałów, które zadbają o dobre samopoczucie, koncentrację i ułatwią kreatywne myślenie.

Batony i napoje eatyx nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i glutenu, więc bez obaw mogą spożywać je osoby będące na diecie wegańskiej i bezglutenowej.